Mikro, małe i średnie z dotacjami

168 mln zł otrzymają mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z województwa kujawsko-pomorskiego na wdrażanie innowacji. Zarząd województwa rozstrzygnął konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Dofinansowanie trafi do 128 podmiotów. Dofinansowanie ma pomóc we wprowadzeniu na rynek nowych bądź ulepszonych produktów.

- Jednym z najistotniejszych kierunków rozwoju województwa jest innowacyjność, jako napęd dla gospodarki. Wsparcie z naszego RPO na innowacje otrzymały wszystkie firmy, których projekty pozytywnie przeszły etap oceny formalno-merytorycznej. Przygotowujemy się już do ogłoszenia kolejnego naboru wniosków w tym zakresie - poinformował marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.
Dotację otrzyma 128 przedsiębiorstw z wielu miejscowości w regionie, które stawiają na nowe technologie.
- Projekty dotyczą m.in. modernizacji bazy rozwojowej firm, uruchomienia zaawansowanych procesów produkcyjnych oraz wprowadzenia na rynek innowacyjnych produktów i usług. Środki zostały rozdysponowane w dwóch schematach - na przedsięwzięcia o wartości do miliona złotych (63 projekty o wartości 23,2 mln zł) i na przedsięwzięcia warte od miliona złotych wzwyż (65 projektów o wartości 144,9 miliona złotych) - wskazała rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu Beata Krzemińska.
Najwyższe dofinansowanie otrzyma spółka WARAN z Torunia - 9,3 mln zł. Firma zamierza wprowadzić na rynek hybrydowy regał sklepowy. Bydgoskie MM Produkt chce rozpocząć produkcję innowacyjnych opakowań polimerowych (5,6 mln zł), a spółka Maltex z tego samego miasta zajmie się produkcją krzesełek do kąpieli dziecięcej (1,1 mln zł). Mobilny system monitorowania stanu zdrowia i miejsca przebywania pacjentów ma znaleźć zastosowanie w wybudowanym zakładzie opiekuńczo-leczniczym w Jaszczółtowie (powiat inowrocławski), czego podjął się zakład opieki zdrowotnej Amimed z Włocławka (dotacja 3 mln zł). "Spółka Totem.com.pl z Inowrocławia otrzyma 4,5 miliona złotych na realizację projektu polegającego na uruchomieniu nowatorskiego procesu druku, który po raz pierwszy na świecie będzie procesem multimedialnym" - dodała Krzemińska.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl
(ski)