Śpiewnik Pieśni Patriotycznych

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego po raz kolejny włączył się w realizację projektu „Młodzież pamięta” i wspólnie z Muzeum Narodowym w Kielcach i Małopolskim Centrum Edukacji „MEC” wydał Śpiewnik Pieśni Patriotycznych. Zawiera on, oprócz popularnych pieśni legionowych i patriotycznych, wkładkę tematyczną poświęconą Muzeum Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kielcach.

piewnikww07

Projekt „Młodzież Pamięta”, organizowany z powodzeniem od kilku lat przez Małopolskie Centrum Edukacji „MEC” w Krakowie i Centrum Młodzieży im. Dr. H. Jordana podczas obchodów Konstytucji 3 Maja i Święta Niepodległości, ma zwrócić uwagę, jak ważna jest narodowa pamięć i patriotyczna tradycja, a zarazem pokazać społeczeństwu, że młodzież pamięta o najważniejszych wydarzeniach w historii Polski.
Wśród różnorodnych form uczczenia listopadowego święta znalazł się Śpiewnik Pieśni Patriotycznych, który zawiera wybór pieśni i piosenek legionowych, żołnierskich, patriotycznych i partyzanckich. W śpiewniku wykorzystano także pocztówki patriotyczne oraz prace uczniów małopolskich szkół nagrodzone w organizowanym w 2017 roku XIII Przeglądzie Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego.
– Zachęcam Państwa do aktywnego udziału w obchodach Święta Niepodległości, w tym do wspólnego śpiewania pieśni niepodległościowych i patriotycznych. Jestem przekonany, że śpiewnik zainspiruje Państwa do radosnego obchodzenia tego wyjątkowego czasu i będzie jednym z elementów budowania i umacniania poczucia więzi narodowej i patriotyzmu – mówi we wstępie do wydawnictwa marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Źródło: www.sejmik.kielce.pl
(ski)