Wizyta ambasadora Kolumbii w Wielkopolsce

W dniach 5-6 listopada 2017 r. wizytę w Wielkopolsce złożył JE Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Kolumbii w RP Javier Darío Higuera.

ambkolumbii2

Głównym punktem wizyty było spotkanie  w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu z marszałkiem Markiem Woźniakiem. Ambasador wskazał, że Kolumbia należy do tych krajów Ameryki Łacińskiej, które aktywnie wychodzą z inicjatywami poza obszar latynoamerykański, a celem jego obecności w Polsce jest zaangażowanie polskich partnerów we wspólne projekty. Podkreślając dobre kontakty władz województwa  z poprzednią ambasador Kolumbii Victorią González Arizą, zadeklarował gotowość do dalszego pogłębiania relacji. Marek Woźniak jako potencjalne sfery współpracy wymienił rolnictwo i przetwórstwo rolno-spożywcze, współpracę między instytucjami akademickimi i naukowymi oraz rozwój wymiany w sferze kultury. Zaprosił przedstawicieli kolumbijskich władz centralnych, regionalnych, reprezentantów świata nauki i biznesu do złożenia wizyty w Wielkopolsce, w celu bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi wielkopolskimi partnerami do współpracy.
 JE Ambasador odwiedził Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich oraz Politechnikę Poznańską. W czasie spotkań omawiano możliwe projekty wspólnych działań z instytucjami naukowo-badawczymi w Kolumbii.
Kolumbijscy goście wzięli również udział w koncercie Baletu Folklorystycznego z Antioquii (Ballet Folklorico De Antioquia – BFDA), który odbył się 6 listopada w Centrum Kultury i Sztuki „Oskard” w Koninie.

Źródło: www.umww.pl
(ski)