Dzień Edukacji Narodowej w Katowicach

W Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W spotkaniu uczestniczył wicemarszałek Michał Gramatyka oraz przewodniczący Sejmiku Stanisław Gmitruk.

150w653

- Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku. Ówcześni stawali wobec wielkich wyzwań. Tak i teraz – każde wyzwanie, jakie stawia przed państwem praca, jest wyzwaniem trudnym i wymagającym. Życzę nam wszystkim, byśmy nie zapominali o ideałach przyświecającym twórcom KEN – otwartości, szacunku, tolerancji. Wszystkim dziś nagrodzonym serdecznie gratuluję – powiedział  Gramatyka.
Spotkanie było okazją do uhonorowania nauczycieli szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest województwo śląskie. Podczas uroczystości wręczono Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego. Nagrodzono 36 nauczycieli m.in. za współuczestnictwo w kreowaniu polityki regionalnej, wdrażanie działań innowacyjnych, tworzenie i wdrażanie programów edukacji regionalnej i europejskiej, opracowywanie programów autorskich, poszerzanie oferty edukacyjnej i dostosowanie jej do potrzeb regionu czy osiąganie wyróżniających wyników w pracy nauczycielskiej.

Źródło: www.slaskie.pl
(ski)