Naukowcy zza oceanu w regionie

W Kujawsko-Pomorskiem przebywali przedstawiciele Texas A&M University (USA), dr Bharani Nagarathnam oraz dr Barry Lawrence, którzy odwiedzili region, by rozmawiać o współpracy gospodarczej. Z naukowcami spotkali się w Urzędzie Marszałkowskim marszałek Piotr Całbecki oraz pełnomocnik zarządu województwa ds. rozwoju nauki, badań i wdrożeń prof. Bogusław Buszewski.

wiwwzyta4

Goście z Teksasu reprezentują Wydział Technologii Inżynieryjnej i Dystrybucji Przemysłowej Texas A&M University. Cel wizyty to rozmowy na temat współpracy gospodarczej, między innymi w zakresie wymiany doświadczeń między przedsiębiorcami z obu regionów. Oprócz spotkania z przedstawicielami samorządu województwa zaplanowano także rozmowy z władzami Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Goście odwiedzili między innymi Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii UMK oraz Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego.
To kolejne wydarzenie w ramach intensywnie rozwijającej się współpracy pomiędzy województwem kujawsko-pomorskim a stanem Teksas. To także kolejna wizyta w regionie naukowców z Texas A&M University System, który jest jednym z największych ośrodków akademickich w Stanach Zjednoczonych.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu
Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl
(ski)