Michał Jurecki z żoną zachęcają do badań profilaktycznych

Piłkarz ręczny PGE Vive Kielce wraz z żoną Joanną zostali ambasadorami projektu „Jestem kobietą więc idę. Mammografia”. Projekt bezpłatnych badań profilaktycznych oraz kampania zachęcająca kobiety do udziału w nich realizowane są przez m. in. Stowarzyszenie Prorew, Świętokrzyski Klub Amazonki i Fundację Invictus w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020 Europejski Fundusz Społeczny.

44ww757

Badania mammograficzne skierowane są do kobiet w wieku od 50 do 69 lat zamieszkujących Kielecki Obszar Funkcjonalny, czyli miasto Kielce oraz okoliczne gminy. W ramach projektu poza badaniami przewidziano również promocję programu. Kampania informacyjna ma zachęcać panie do udziału w profilaktyce wczesnego wykrywania raka piersi. Ma również podnieść świadomość społeczeństwa w zakresie konieczności poddawania się regularnym badaniom. Wcześnie wykryty nowotwór piersi jest bowiem w pełni uleczalny, tymczasem wiele pacjentek zgłasza się do lekarza zbyt późno, w zaawansowanym stadium choroby.
W nowej odsłonie kampanii znany piłkarz ręczny PGE Vive Kielce Michał Jurecki do zainteresowania się dbałością o kobiece zdrowie zaprasza mężczyzn – za pomocą hasła „Twoje życie. Moja sprawa. Twoje życie. Męska sprawa”. Adresatami projektu są bowiem nie tylko kobiety, ale również mężczyźni, którzy powinni zachęcać żony, matki i córki do skorzystania z ratujących życie badań.

Źródło: www.sejmik.kielce.pl
(ski)