Dzieci ze wschodniej Ukrainy wypoczywają w Wielkopolsce

W Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu, Maciej Sytek, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego spotkał się z grupą dzieci i ich opiekunami z Obwodu Czernihowskiego we wschodniej Ukrainie, przebywającymi na zaproszenie Zarządu Województwa Wielkopolskiego w Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie Wielkopolskim.

Czernihów

Trzytygodniowy pobyt w Wielkopolsce gości z Obwodu Czernihowskiego jest efektem dobrze rozwijającej się współpracy partnerskiej pomiędzy obydwoma regionami i stanowi formę wsparcia dla Obwodu Czernihowskiego, dotkniętego przez toczący się we wschodniej Ukrainie konflikt zbrojny. Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął także decyzję o przekazaniu przez podmioty lecznicze, dla których organem tworzącym jest Sejmik Województwa Wielkopolskiego darowizny dla czernihowskich szpitali w postaci sprzętu i aparatury medycznej.
Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie Wielkopolskim, placówka Samorządu Województwa Wielkopolskiego, jest profesjonalnie przygotowanym do zapewnienia atrakcyjnego pod względem rekreacyjnym, krajoznawczym, jak również psychoterapeutycznym miejscem pobytu dla dzieci i młodzieży. Przewidziany bogaty program obejmuje m.in. zajęcia sportowe, integracyjne oraz wycieczki do wielu turystycznych atrakcji Wielkopolski. Nie zabrakło w nim zajęć socjoterapeutycznych, obejmujących treningi umiejętności interpersonalnych, radzenia sobie ze stresem oraz traumatycznymi skutkami działań zbrojnych.

Źródło: www.umww.pl
(ski)