Będzie polsko-amerykańska wymiana studentów

Studenci medycy mają szansę na praktyki w Miami Dade Collage – napisał w liście do marszałek Elżbiety Anny Polak Wilfredo Willy Gort, Komisarz Dystryktu Miami. - Zainteresowanie współpracą, polegającą na stworzeniu programu wymiany studentów wyraziły władze uczelni w Miami. To efekt naszej wizyty - mówi marszałek Polak. Przypomnijmy, że w czerwcu podczas misji gospodarczej marszałek wizytowała jeden z najbardziej nowoczesnych szpitali na świecie - Baptist Health International.

IMGww716

Miami Dade Collage to największy college w systemie Florida College. Na uczelni kształci się ponad 165 tys. studentów. Teraz taką szansę będą też mieli studenci kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim.
MDC jest również największą instytucją szkolnictwa wyższego na Florydzie, a drugą co do wielkości w Stanach Zjednoczonych.
Studenci kierunków medycznych odbywają praktyki i staże w Baptist Health International. Szpital posiada najnowocześniejszy sprzęt i świadczy usługi na najwyższym światowym poziomie. Tysiące ludzi z całego świata przyjeżdża do Miami każdego roku, aby otrzymać opiekę medyczną właśnie w tym szpitalu. Marszałek Elżbieta Anna Polak odwiedziła dwa tzw. centers of excellence - Instytut Kardiologii i Krążenia oraz Instytut Onkologii. Pierwszy z nich świadczy opiekę pacjentom z problemami krążeniowymi, począwszy od diagnozy po wysoce zaawansowane operacje (z wyłączeniem przeszczepów serca). W szpitalu znajduje się centrum onkologiczne, posiadające najnowocześniejsze laboratoria i sprzęt, dzięki któremu możliwe jest testowanie nowych metod diagnozowania i leczenia nowotworów. Studenci medycyny zdobywają wiedzę dzięki rozwiązaniom umożliwiającym im śledzenie przebiegu wykonywania zabiegów i operacji na multimedialnych ekranach, mając cały czas kontakt z salą operacyjną.

Źródło: www.lubuskie.pl
(ski)