Koleje Małopolskie przewiozły 10 mln pasażerów

Tylko dwa lata i siedem miesięcy wystarczyło Kolejom Małopolskim – spółce województwa małopolskiego, by na pokładach nowoczesnych pociągów przewieźć aż 10 mln pasażerów. Szczęśliwy, dziesięciomilionowy bilet kupiła dziś w pociągu jadącym z Tarnowa do Krakowa mieszkanka podtarnowskich Błoni pani Beata Kawula.

DSC0w1000

- W ciągu ostatnich lat na małopolskich torach dokonała się rewolucja. Jest ona wynikiem naszych konsekwentnych działań, by podnieść jakość oferty przewozowej w regionie. Dziś nie trzeba nikogo przekonywać, że kolej jest transportem przyszłości i warto w nią inwestować. Rocznie z pociągów jeżdżących po regionie korzysta prawie 12 mln pasażerów. Warto dodać, że jeszcze trzy lata temu ich liczba nie przekraczała nawet 5,5 mln – mówi marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa.
Nowoczesne pociągi, punktualność, duża częstotliwość kursowania, krótki czas przejazdu, atrakcyjne ceny biletów i co najważniejsze miliony zadowolonych pasażerów – to cechy wyróżniające Koleje Małopolskie. Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba osób podróżujących pociągami wojewódzkiej spółki, która rozpoczęła działalność przewozową w grudniu 2014 r.
Oferta przewozowa Kolei Małopolskich od początku cieszy się dużą popularnością. W ciągu zaledwie pięciu miesięcy od pierwszego kursu w grudniu 2014 r. pociągi KMŁ przewiozły na swoich pokładach pół miliona pasażerów. Po szesnastu miesiącach świętowano przejazd trzech milionów podróżnych, a dokładnie po dwóch latach, siedmiu miesiącach i dwudziestu sześciu dniach trasę z Tarnowa do Krakowa pokonał dziesięciomilionowy pasażer.
Aby zaoferować podróżnym jak najlepszą ofertę przewozową dostosowaną do indywidualnych potrzeb od 1 sierpnia pociągami Kolei Małopolskich można jeździć na tzw. wspólnym bilecie samorządowym. Umożliwia on pasażerom podróż po terenie 12 województw, 62 liniami kolejowymi na jednym – 24 godzinnym bilecie kolejowym. Oprócz KMŁ w tę pionierską inicjatywę włączyły się także Koleje Śląskie, Koleje Mazowieckie, Koleje Wielkopolskie, Koleje Dolnośląskie, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Warszawska Kolej Dojazdowa oraz Arriva.

Źródło: www.malopolska.pl
(ski)