Kadrówka zbliża się do granic Świętokrzyskiego

Uczestnicy 52. Marszu Szlakiem 1 Kompanii Kadrowej w poniedziałek, 7 sierpnia 2017 roku, dotrą do Miechowa. We wtorek natomiast przekroczą granice województwa świętokrzyskiego, wkraczając do Wodzisławia.

Marsze Kadrówki z Krakowa do Kielc odbywają się na pamiątkę przejścia tą trasą I Kompanii Kadrowej Józefa Piłsudskiego, która dała początek Legionom Polskim walczącym o niepodległość w czasie I wojny światowej.
W poniedziałek rano, 7 sierpnia, rano Kadrówka wyruszyła ze Słomnik. O godz. 14.00 uczestników Marszu powitają na Rynku mieszkańcy Miechowa. Odśpiewany zostanie hymn narodowy, następnie po krótkich przemówieniach odbędzie się wręczenie medali i odznaczeń dla kawalerii marszowej.
We wtorek na trasie z Miechowa do Wodzisławia odbędą się zawody strzeleckie. O godz. 16.00 zaplanowano powitanie uczestników Marszu na Rynku w Wodzisławiu. Po odśpiewaniu hymnu i okolicznościowych przemówieniach nastąpi wręczenie pucharów zwycięzcom zawodów strzeleckich oraz złożenie kwiatów w miejscach pamięci narodowej. Wieczorem przy ognisku odbędzie się konkurs wiedzy historycznej dla uczestników Marszu.
W ciągu tygodnia Kadrówka pokonuje trasę z Krakowa przez Michałowice, Słomniki, Miechów, Wodzisław, Jędrzejów, Choiny nad Nidą, Chęciny, Szewce, Kielce. W marszu bierze udział m. in. młodzież, członkowie organizacji strzeleckich, harcerze, żołnierze Wojska Polskiego, osoby cywilne. W programie jak co roku przewidziano po drodze zawody strzeleckie, pikniki i konkursy historyczne, gry terenowe, zawody sportowe, itp. Do celu Marsz dotrze 12 sierpnia.

Źródło: www.sejmik.kielce.pl
(ski)