Lubuska Strefa na Woodstocku

Lubuska Strefa na Przystanku Woodstock tętni życiem! Przystankowicze chętnie korzystają z przygotowanych w tym roku atrakcji. Tegoroczna strefa przygotowana została w myśl kampanii promującej zamki, pałace, dwory oraz jeziora; promuje Lubuskie jako miejsce atrakcyjne dla turystów oraz przyjazne osobom niepełnosprawnym, otwarte, tolerancyjne. A wszystko pod hasłem – W lubuskiej bajce.

KKK1w4

Witajcie w Lubuskiej Bajce. Rycerze i damy – zapraszamy!

Lubuskie to 252 pałace i dwory, to mury, co historię zwycięstw i klęsk pamiętają, to także dzielni rycerze oraz piękne waćpanny. Odwiedzając lubuską strefę na Przystanku Woodstock możecie przenieść się w dawne czasy. Pokazujemy, jak wyglądało średniowieczne rzemiosło i kuglarstwo. Nie brakuje także rycerskich pojedynków.

Gród Otwartego serca

Niepełnosprawni - inni, nie oznacza gorsi! O tym, z jakimi borykają się przeciwnościami oraz jakie to uczucia mieć pewne ograniczenia może przekonać się każdy, kto odwiedzając lubuską strefę zajrzy do Grodu otwartych serc i weźmie udział w grze „Zamiana” i choć na chwile „wejdzie w skórę” osoby niepełnosprawnej.

Kreatywnie i bezpiecznie

Zmywalne tatuaże, stemple z symbolami Lubskiego, breloki, drewniane gadżety to wszystko możecie zrobić sami odwiedzając lubuską strefę. To także szansa na wysłanie pocztówki do rodziców i przyjaciół z informacją, że w Lubuskiem jest OK! 

Tworzenie wielkoformatowego rysunku lubuskiego pałacu

W trakcie funkcjonowania lubuskiej strefy Woodstock powstawać będzie graffiti – „obrazek z lubuskiego” oraz „Fundusze na Woodstock”- festiwalowy namiot Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. Osoby obeznane techniką graffiti będą mogły współtworzyć obie prace, natomiast pozostali zainteresowani będą mogli dowiedzieć się jak tworzyć tego rodzaju prace.

Woodstockowa poczta

Lubuska pocztówka z Przystanku Woodstock – na każdy dzień festiwalu przygotowano ok.700 woodstockowych kart pocztowych wraz z nadrukowanym znaczkiem. Kartki przedstawiają festiwal oraz lubuskie atrakcje turystyczne, również te, które wsparte zostały unijnymi pieniędzmi.

Namiot ze strefą internetu

Namiot, w którym znajduje się kilka stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu to miejsce co roku pożądane przez woodstockowiczów. To miejsce, w którym będzie można sprawdzić pocztę elektroniczną, wysłać e-maila, zdjęcia, doładować telefon komórkowy, obejrzeć reportaż multimedialny o lubuskiej historii Przystanku Woodstock czy po prostu znaleźć chwilę na odpoczynek (współpraca z firmą Microsoft).

Pieczątka z Woodstock

Pieczątki promujące województwo/festiwal/ Fundusze Europejskie można odcisnąć na wszystkim, co tylko możliwe – ciało, ubrania, kartki pocztowe…. Od kilku lat działania te cieszą się niesłabnącą popularnością.

Gra historyczna z lubuskim w tle

To rozrywka, która gościom przyniesie mnóstwo zabawy, wyzwoli ducha rywalizacji oraz pozwoli wykazać się wiedzą historyczną. Wydarzenia, miejsca oraz osoby występujące w grze związane są z regionem.

Ludzka katapulta

Goście lubuskiej strefy, po zapięciu specjalnej uprzęży, będą mogli wykonać „skok do funduszy”

Gra terenowa

Gra angażująca uczestników festiwalu do odwiedzenia wszystkich podstref województwa lubuskiego, losowanymi nagrodami będą koszulki Woodstockowe – Lubuskie Tu Gramy

Strefa „Złap rybkę w Lubuskim”

Strefa Złap Rybkę w Lubuskim – wędkowanie dla dzieci. Kto wyłowi wszystkie rybki, otrzyma nagrodę. W Strefie stanie także łódka, w której będzie można się sfotografować.

Strefa zdrowia

Promowany jest zdrowy styl życia, rozdawane są oświadczenia woli oraz zaproszenia do quizu z nagrodami z wiedzy o zdrowiu.

Źródło: www.lubuskie.pl
(ski)