Czy na „Śląskim” zagra piłkarska reprezentacja?

Na Stadionie Śląskim zaczęto kłaść murawę. Kończy się wieloletni remont obiektu sportowego. Marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa liczy, że jeszcze w tym roku piłkarze zagrają na "Ślaskim" np. z Peru lub Kamerunem.

10W0520

Samorządowiec zaznacza, że murawa jest specjalnym rodzajem trawy  sprowadzanym z Węgier. Po murawie stadion wzbogaci się o bieżnię lekkoatletyczną. Jednocześnie od odbioru technicznego "Śląski" dzielą już tylko tygodnie, jeśli nie dni.
Marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa opowiedział o postępie prac na modernizowanym Stadionie Śląskim w Chorzowie. Śląska arena sportowa jest już bardzo bliska ukończenia. Powodem nieukrywanego zadowolenia, jakie udzielało się  marszałkowi było położenie murawy na stadionie, po przedłużającym się remoncie obiektu sportowego.
- Nie było tej trawy przez kilka lat - mówił Saługa na antenie regionalnej rozgłośni "Radio Piekary". Zaraz po położeniu murawy zostanie położona bieżnia i zaczniemy zgłaszać stadion do odbioru (technicznego i bezpieczeństwa). - Każdy stadion wymaga "przetarcia". Liczę, że dojdzie do tego, że kadra narodowa piłkarska zagra w Chorzowie.
Jeśli optymistyczne założenia się sprawdzą na Śląskim Robert Lewandowski i jego reprezentacyjni koledzy mogą zagrać na jesieni. Mówi się o meczach z Peru lub Kamerunem.
Stadion oprócz zmagań piłkarskich, które zawsze na nim gościły teraz będzie spełniał wszystkie wymogi jakie stawia się przed arenami lekkoatletycznymi. Jeśli odbiór techniczny nie będzie miał zastrzeżeń może nawet tego lata odbędą się na nim pierwsze zawody lekkoatletyczne.

Przydługi remont

Rewitalizacja stadionu śląskiego zaczęła się w 2009 roku, kiedy Polska przygotowywała się do ugoszczenia Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, EURO 2012. W konsekwencji decyzji o organizacji stadion nie został wybrany do goszczenia europejskich piłkarzy, co odbiło się na remoncie i wydłużyło jego trwanie.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl
(ski)