Promocja Opolszczyzny na targach w Hanowerze

Promocja Opolszczyzny jako regionu przyjaznego inwestorom, nawiązywanie biznesowych kontaktów i rozmowy z potencjalnymi inwestorami – to najważniejsze cele wyjazdu opolskiej delegacji na targi w Hanowerze.

18076869W

Międzynarodowe targi przemysłowe Hannover Messe 2017 trwają od 24 do 28 kwietnia. Stoisko województwa opolskiego jest jednym z ośmiu regionalnych, które prezentowane są na hanowerskich Targach Techniki, Innowacji i Automatyki w Przemyśle.
– Udział w tym wydarzeniu ma przede wszystkim na celu promocję regionu opolskiego i możliwości inwestycyjnych, jakie oferujemy. Liczymy też, że będzie okazją do nawiązaniu nowych kontaktów biznesowych i inwestycyjnych oraz do rozmów kooperacyjnych z potencjalnymi inwestorami i przedsiębiorcami – wyjaśnia Magdalena Możdżeń, zastępca kierownika Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera działającego w ramach Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.
– Nasz region cieszy się w ostatnich latach dużym zainteresowaniem inwestorów. Liczymy, że uda nam się ten trend podtrzymać i zainteresować kolejnych. Także na takich wydarzeniach, jak targi w Hanowerze. A jest o co zabiegać, bo każda inwestycja to nowe miejsca pracy – zaznacza marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła, który także pojechał do Hanoweru. Podczas tej wizyty prowadzi m.in. w tej sprawie  rozmowy z przedstawicielami niemieckich władz samorządowych kilku landów.
– Targi już, po dwóch dniach naszego pobytu, możemy uznać za udane – mówi Magdalena Możdżeń. – Przez nasze opolskie stoisko przewinęły się setki osób. Duże zainteresowanie zwiedzających budzą opolskie technologiczne nowinki: dobrze znany już Opolanom robot humanoidalny firmy Weegree, którym szczególnie interesują się mieszkańcy Azji; urządzenia do tzw. rozszerzonej rzeczywistości firmy Digital Holding czy aplikacja umożliwiająca trójwymiarową podróż po urządzeniach firmy Nestro, którą można odbyć z pomocą tableta czy smartfona. Opolskie stoisko odwiedzają właśnie w dużej mierze Azjaci, ale też Niemcy, Anglicy czy Amerykanie. Rozmowy z potencjalnymi inwestorami czy firmami szukającymi kooperantów w opolskim prowadzą zarówno OCRG, jak i samorządy. A na targi pojechali przedstawiciele gmin Olesno, Prudnik, Krapkowice, Nysa oraz Kędzierzyńsko – Kozielski Park Przemysłowy. – Wśród firm, z którymi już prowadziliśmy rozmowy, było np. przedsiębiorstwo produkujące elementy do paneli fotowoltaicznych, firma handlowa z branży maszynowej czy firmy z branży budowlanej. Na targach zostajemy do piątku – informuje Magdalena Możdżeń z OCRG.

KK-OCRG
Źródło: www.opolskie.pl
(ski)