Dobra wiadomość dla wschodniego Mazowsza

Mieszkańcy Węgrowa mają powód do dumy – w miejscowym szpitalu powiatowym otwarto nowo wybudowany blok operacyjny.

Sprzęt wysokiej klasy

Węgrowski szpital to jeden z najlepszych szpitali powiatowych, wyróżniający się dobrym zarządzaniem, efektywnością wydawania pieniędzy i dynamiką kontraktów. To właśnie dobre administrowanie placówką pozwoliło ukończyć nową inwestycję. Powstał nowoczesny oddział operacyjny, wyposażony m.in. w 2 stoły operacyjne, kolumny anestezjologiczne z lampą dwuczaszową Led, aparat do znieczulenia, zestaw do trudnych intubacji, 2 kardiomonitory i 2 pompy strzykawkowe. Kupiono także urządzenie do czyszczenia i dezynfekcji, łóżka szpitalne, wózek do przewożenia chorych oraz negatoskop. Sala operacyjna wyposażona jest w specjalną klimatyzację zmniejszającą ryzyko dostawania się bakterii do pola operacyjnego. Powstała także nowoczesna konsola pielęgniarska.

Dla pacjentów i obsługi medycznej

W otwarciu szpitala uczestniczyli m.in. marszałek Adam Struzik i wicemarszałek Janina Orzełowska.
- Dzisiejsze wydarzenie jest ukoronowaniem zaangażowania i starań wielu osób, dla których poprawa jakości życia mieszkańców Mazowsza jest sprawą priorytetową. Skala prac związanych z najnowszym przedsięwzięciem szpitala jest imponująca. Budowa nowego bloku jest wyrazem dbałości i troski o tworzenie jak najlepszych warunków opieki medycznej oraz pracy. Cieszę się, że dzięki tej inwestycji pacjenci szybciej i sprawniej będą mogli znaleźć potrzebną pomoc u lekarzy – specjalistów. Jestem przekonany, że nowoczesny i komfortowo wyposażony obiekt sprawi, że przebywający tu chorzy jeszcze szybciej będą nabierać sił. Pacjentom korzystającym z usług placówki życzę rychłego powrotu do zdrowia -  powiedział marszałek Adam Struzik
- Wierzę, że inwestycja przyczyni się do poprawy komfortu pracy personelu, co także wpłynie na jakość świadczonych w szpitalu usług. Serdecznie gratuluję realizacji tego projektu, życzę kadrze medycznej satysfakcji z pracy, jaką jest misja niesienia pomocy drugiemu człowiekowi - dodała wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Źródło: www.mazovia.pl
(ski)