Minister Miao Wei z wizytą w Lubelskim

Spotkanie w Fabryce Łożysk Tocznych – Kraśnik S.A. było głównym punktem wizyty na Lubelszczyźnie pana Miao Wei, ministra przemysłu i informatyki Chińskiej Republiki Ludowej. Delegacja spotkała się również z władzami województwa lubelskiego i Lublina.

4sifd

Delegacja odwiedziła hale produkcyjne, w których odbywa się produkcja łożysk kulkowych, stożkowych czy walcowych, a także wrzecion i innych elementów. Gościom przedstawiono cały proces produkcyjny od wytwarzania pierścieni łożyskowych, przez szlifowanie i montowanie, aż do pakowania zamówień.
W trakcie spotkania, w którym uczestniczył między innymi Grzegorz Kapusta wicemarszałek województwa lubelskiego, Miao podkreślił, że Polska, dzięki strategicznemu położeniu jest niezwykle atrakcyjnym miejscem dla chińskich firm. Wyraził również nadzieję, że coraz więcej inwestorów będzie przyjeżdżać na Lubelszczyznę i przyczyni się do jeszcze szybszego rozwoju naszego regionu.
Minister Miao spotkał się z Sławomirem Sosnowskim marszałkiem województwa lubelskiego oraz Krzysztofem Żukiem prezydentem Lublina. Podczas dyskusji omówione zostały efekty, ale i dalsze, plany współpracy naszego regionu z partnerską, prowincją Henan. Ponad to, marszałek opowiedział o efektach ostatniej wizyty przedstawicieli Województwa Lubelskiego w Chinach, między innymi zaplanowanej na jesień 2017 r. wystawie trójkolorowej ceramiki chińskiej z dynastii Tang, pochodzącej ze zbiorów Muzeum Luoyang.

Źródło: www.lubelskie.pl
(ski)