Siewcy roku 2016 - czas poznać laureatów!

W Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu odbyła się uroczysta gala ogłoszenia wyników XVI edycji Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2016. Najlepsi wielkopolscy rolnicy otrzymali z rąk Krzysztofa Grabowskiego, wicemarszałka województwa wielkopolskiego oraz Grzegorza Skrzypczaka, przewodniczącego Kapituły Konkursu statuetki Siewcy. Zarząd województwa  przyznał natomiast każdemu z laureatów nagrodę finansową w wysokości 10 tysięcy złotych.

sliderdd

Kapituła Konkursu powołana przez zarząd województwa pod przewodnictwem prof. dr hab. Grzegorza Skrzypczaka z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wytypowała 20 najlepszych rolników jako nominowanych w konkursie, spośród których wyłoniono 10 laureatów, którzy otrzymali tytuł Wielkopolskiego Rolnika Roku 2016, statuetkę Siewcy oraz nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. złotych.
- Szesnaście lat temu zupełnie inaczej wyglądało wielkopolskie rolnictwo. Nikt z nas wtedy nie myślał, że zajdą takie zmiany, nasza wieś będzie się tak rozwijała, a wielkopolscy rolnicy będą aż tak gospodarni i przedsiębiorczy, także przy wykorzystywaniu unijnych funduszy- powiedział Krzysztof Grabowski. - Dziękuję Wam, wielkopolscy rolnicy, za Waszą ciężką i ofiarną pracę. Ci, którzy pochodzą z wielkopolskich wsi i pracują na nich wiedzą doskonale, jak trudna jest to praca. Zasługuje ona nie tylko na dobre słowa, ale również na to, aby ją docenić, co Samorząd Województwa Wielkopolskiego czyni od 16 lat - mówił podczas gali wicemarszałek.
Kapituła konkursowa wyróżniła rolników prezentujących wysoki poziom produkcji, stosujących nowoczesne technologie, odznaczających się dobrą i sprawną organizacją oraz racjonalnym wyposażeniem gospodarstw, a także tych którzy odnoszą wysokie efekty ekonomiczne, ale także troszczą się o środowisko naturalne. Głównym celem konkursu jest promocja wielkopolskiego rolnictwa oraz prezentacja najlepszych rolników.
Gala zakończyła się koncertem zespołu Skaldowie.

Źródło: www.umww.pl
(ski)