Przewozy Regionalne z podpisaną umową

Umowa między spółką Przewozy Regionalne a dolnośląskim urzędem marszałkowskim została zawarta na lata 2017-2020. W 2017 r. przewoźnik za świadczone usługi otrzyma 50 mln zł.

– Jesteśmy zadowoleni z zakończenia rozmów. Tym bardziej, że umowa będzie obowiązywała do 2020, a więc o rok dłużej, niż pierwotnie zakładaliśmy oraz, co najważniejsze, na satysfakcjonujących obie strony warunkach – mówi Krzysztof Zgorzelski, p.o. prezesa zarządu Przewozów Regionalnych (POLREGIO). Zgorzelski zapewnił, że połączenia POLREGIO będą realizowane zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym od 11 grudnia 2016 r.
– Zależało nam na podpisaniu dobrej umowy dla dolnoślązaków. Dzisiejsze porozumienie zapewnia bezpieczeństwo połączeń, uwzględnia nasze postulaty finansowe, a jednocześnie daje podstawy do planowania rozwoju naszemu partnerowi – mówi Jerzy Michalak, członek zarządu województwa dolnośląskiego.
Przypomnijmy, że Przewozy Regionalne wciąż nie mają prezesa po tym, jak dotychczasowy prezes spółki - Krzysztof Mamiński, na początku marca objął stery w PKP. Mamiński w rozmowie z Portalsamorządowy.pl - tuż przed objęciem funkcji prezesa w PKP - mówił, że warunki nowego porozumienia Przewozów Regionalnych z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego były przedmiotem negocjacji od końca 2016 r.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl
(ski)