Droga ekspresowa S19 z unijnym dofinansowaniem

Komisja Europejska wydała decyzję o dofinansowaniu części drogi S19 na Podkarpaciu. Wartość inwestycji to 848 mln zł, z czego dofinansowanie to niemal połowa tej kwoty. Długość trasy to 19 km, termin zakończenia robót - trzeci kwartał 2017 r.

W ramach projektu zostaną wybudowane dwa odcinki drogi ekspresowej S19 w województwie podkarpackim: od miejscowości Sokołów Małopolski do miejscowości Stobierna oraz na odcinku od węzła Świlcza do węzła Rzeszów Południe (tzw. zachodnia obwodnica Rzeszowa).
Odcinek Świlcza - Rzeszów Południe stanowi część obwodnicy Rzeszowa, która będzie obsługiwała ruch tranzytowy wschód-zachód i znaczną część ruchu północ-południe w regionie. Będzie wiązać dwie trasy międzynarodowe: E40 i E371. Dzięki tym inwestycjom powstaną bezpieczne odcinki ekspresowych tras drogowych, które zapewnią wysoki komfort dalekobieżnego ruchu drogowego, poprawią dostępność komunikacyjną Polski i połączeń międzyregionalnych w ramach sieci TEN-T.
Poprawi się także jakość wewnętrznych powiązań komunikacyjnych, jak również zmniejszy się ruch tranzytowy na obszarach zurbanizowanych. Podkarpacka część drogi ekspresowej S19 jest częścią szlaku ViaCarpatia.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl
(ski)