Walentynki Chełmińskie 2013

Maraton  filmów o miłości, warsztaty i pokazy kulinarne, Jarmark Świętego Walentego, a na finał koncert zespołu Feel - będzie się działo na tegorocznych, dwunastych już Walentynkach Chełmińskich! Honorowym patronem wydarzenia jest marszałek Piotr Całbecki, Urząd Marszałkowski wspiera imprezę finansowo i organizacyjnie.

Kilkudniowe obchody walentynkowe w Chełmnie rozpoczynają się w najbliższą sobotę (9 lutego). Tego dnia odbędą się między innymi warsztaty kulinarne "Alchemia i amory w kuchni" w zespole szkół w Grubnie i nocny maraton filmowy "Zawsze będziemy mieć Paryż" w chełmińskim kinoteatrze. W niedzielę (10 lutego) organizatorzy zapraszają na kiermasz "Przez żołądek do serca" oraz otwarte degustacje.
Kulminacja jak zwykle w dniu świętego Walentego, czyli 14 lutego. Stragany na głównym rynku miasta otworzą się dla klientów już o 9 rano. Kwadrans po godzinie 15 rozpocznie się wielki korowód z udziałem chełmińskiego Bractwa Kurkowego i lokalnych grup rekonstrukcyjnych. Tradycyjnie zaplanowano też spotkania przy relikwiarzu ze szczątkami świętego i mszę świętą w miejskiej farze. Najmocniejszym akcentem wieczoru będą koncert finałowy Festiwalu Piosenki Miłosnej, w którym nagrodę główną funduje marszałek województwa, koncert popowego zespołu Feel i układanie wielkiego serca z zapalonych lampionów na płycie rynku.
W Chełmnie już czuje się nastrój święta zakochanych. Sklepy rywalizują w konkursie na najładniejszą walentynkową dekorację, a w muzeum w ratuszu można obejrzeć wystawę tworzącego w nurcie realizmu fantastycznego malarza i rzeźbiarza Wojciecha Siudmaka "Fantastyczne światy. Wieczna miłość".

Biuro Prasowe
Urzędu Marszałkowskiego