Wizyta ambasadora Chile

Wicemarszałek Zbigniew Ostrowski podjął wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim ambasadora Chile w Polsce Julio Bravo Yubini oraz przedstawicieli Instytutu Rozwoju Gospodarczego Europa - Ameryka Łacińska IDE EAL Przemysława Hausera i Elżbietę Hauser. Goście spotkali się także z młodzieżą szkolną.

Czytaj więcej...
czwartek, 20 wrzesień 2018 00:31

Lektura z książkomatu

Etykiety

1440 głosów – taki wynik w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego zdobył rok temu całodobowy książkomat dla Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Takie poparcie wystarczyło, żeby projekt wygrał w Krakowie, a ciekawy pomysł można było wcielić w życie. Efekt? Od wtorku czytelnicy mogą już korzystać z pierwszego w Małopolsce książkomatu.

Czytaj więcej...
czwartek, 20 wrzesień 2018 00:27

Komisja Transportu PE odwiedziła Podkarpacie

Etykiety

Do Polski przyjechała z wizytą delegacja Komisji Transportu i Turystyki Parlamentu Europejskiego. Europosłowie spędzili w naszym kraju trzy dni i odwiedzili trzy województwa: podkarpackie, małopolskie i mazowieckie. Pierwszy dzień został zaplanowany na Podkarpaciu i rozpoczął się od wizyty w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce, gdzie odbyła się m.in. konferencja prasowa.

Czytaj więcej...
czwartek, 20 wrzesień 2018 00:24