Wszystkiego najlepszego, Litwo!

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do składania życzeń przyjaciołom z Litwy i udostępniania filmu przygotowanego z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Litwę

niepodlegla d

Na mapie świata niewiele jest państw, które łączyłoby kilkaset lat wspólnej historii, wiele wybitnych postaci z dziedziny kultury, nauki, religii i polityki. Rzeczpospolita Obojga Narodów była potęgą dlatego, że umieliśmy współpracować. Najlepiej rozpoznawalnym, a z pewnością największym obrazem sukcesów polsko-litewskiej współpracy jest „Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejki.

W bardzo ważnym dla naszych litewskich przyjaciół dniu, Polska składa sąsiadom z nad Niemna serdeczne życzenia radosnego i wspólnego świętowania stulecia odzyskania niepodległości. Niech rok 2018 – rok stulecia odzyskania niepodległości przez Litwę i Polskę – upłynie nam wspólnie pod znakiem przyjaźni, współpracy i radości.

Z okazji tak ważnego dla Litwy jubileuszu, reprezentanci i sympatyczki Rycerskiej Kadry Polski przed obrazem Jana Matejki przekazują polskie życzenia dla sąsiadów z nad Niemna.

Organizatorzy obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszają wszystkich Polaków do składania życzeń przyjaciołom z Litwy. Wystarczy polubić lub udostępnić film z życzeniami, który dostępny jest na http://www.facebook.com/niepodlegla1918 lub http://www.youtube.com/niepodlegla1918.

Film z życzeniami powstał dzięki współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie i Instytutem Polskim w Wilnie. Autorem logo obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości jest Marszałek Piłsudski. Więcej  www.niepodlegla.gov.pl.

(jz)

Media