Lubuskie Święto Policji

- Dziękuję Wam za ofiarną służbę, za determinację, pasję i odwagę. Dziękuję za bezpieczny region lubuski, za zabezpieczanie Woodstocku i imprez sportowych w naszym "regionie mistrzów" - mówiła do policjantów marszałek Elżbieta Anna Polak podczas obchodów Lubuskiego Święta Policji, który odbyły się w Nowej Soli, gdzie tamtejsza Komenda Powiatowa Policji otrzymała sztandar. Wręczone zostały też odznaczenia resortowe i mianowania na wyższe stopnie.

KK17W15

Wojewódzkie obchody Święta Policji rozpoczęła uroczysta msza św. w intencji policjantów w Kościele Św. Józefa Rzemieślnika. Główne uroczystości odbyły się po mszy na placu przed kościołem. Udział wzięli m.in. poseł Jacek Kurzępa, wojewoda Władysław Dajczak, zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Helena Michalak, władze kościelne, wójtowie i burmistrzowie miast i gmin powiatu nowosolskiego, żołnierze, strażacy i oczywiście policjantki i policjanci.
Podczas uroczystości wręczony został sztandar Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli, który przekazał - w imieniu społecznego komitetu inicjatywnego - starosta nowosolski Waldemar Wrześniak. Odebrał go komendant powiatowy nowosolskiej Policji mł. insp. Grzegorz Karpiński.
Marszałek Elżbieta Anna Polak podziękowała policjantom za ofiarną służbę 24 godz. na dobę, za determinację, pasję i odwagę. - Ale szczególne słowa kieruję do komendanta Policji w Nowej Soli, niech ten nowy sztandar będzie symbolem dumy, godności i honoru Komendy Powiatowej w Nowej Soli - powiedziała. - Cieszą słowa, które tutaj padły, zapewniające o bardzo dużych środkach finansowych dla Policji w przyszłości, ponieważ w ramach polityki regionalnej realizowanej przez samorząd województwa, bezpieczeństwo mieszkańców jest priorytetem. Dlatego od wielu lat bardzo mocno wspieramy naszą Policję. Nie tylko w zakresie poprawy infrastruktury popłynęły miliony na modernizację komendy w Zielonej Górze, Gorzowie Wlkp., Dobiegniewie, ale również wspieramy działania w zakresie profilaktyki. Od lat kupujemy narkotesty, alkomaty, jesteśmy partnerem Policji w działaniach na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie, ale również w wymianie doświadczeń w tym zakresie z naszymi partnerami z Brandenburgii i Saksonii. W tym roku, kiedy w maju komendant policji przedstawił raport o stanie bezpieczeństwa w naszym regionie, samorząd wojewódzki bez wahania przeznaczył kolejne środki, a ponieważ wniosek był na zakup drona, to panie komendancie, dron będzie kupiony!
Marszałek podziękowała też policjantom za partnerstwo i za zabezpieczenie imprez masowych w naszym "regionie mistrzów". - Dziękuję za zabezpieczenie Woodstocku. Mam nadzieję, że będziemy nadal współpracować na tak wysokim poziomie, jak dotąd - dodała marszałek.
Wojewoda Dajczak i komendant Michalak wręczyli policjantom odznaczenia resortowe i mianowania na wyższe stopnie.
W uroczystych obchodach Święta Policji w Gorzowie Wlkp. udział wziął wicemarszałek Romuald Gawlik.

Źródło: www.lubuskie.pl
(ski)