Granty rozwiążą problem odpadów

Rozpoczyna się wojewódzki, samorządowy program budowy i modernizacji punktów selektywnej zbiórki odpadów. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, który otrzymał na ten cel 21 milionów złotych z  Regionalnego Programu Operacyjnego, rozpocznie wkrótce przyjmowanie wniosków o granty na tego typu inwestycje.

- Segregacja śmieci to w dzisiejszych czasach ekologiczna i ekonomiczna konieczność. Zakładamy, że powstałe dzięki grantom rozwiązania pozwolą nie tylko na selektywną zbiórkę, ale nawet na przetwarzanie papieru, plastiku i szkła z odzysku, a także odpadów organicznych – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.
O wsparcie mogą się ubiegać samorządy lokalne, ich struktury i związki, a także samorządowe przedsiębiorstwa zajmujące się gospodarką odpadami. Pula przeznaczona na granty to 19,5 miliona złotych, beneficjenci mogą liczyć nawet na 85 proc. wartości przedsięwzięcia.Wnioski o granty można składać od 22 lipca do 20 września. Planowane rozstrzygnięcie konkursu w grudniu 2017.
Wczoraj  w siedzibie WFOŚiGW w Toruniu, z udziałem potencjalnych beneficjentów, odbyła się konferencja otwierająca program.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu
Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl
(ski)