III Kongres Kultury Regionów

Etykiety

Otwarcie regionalnej kultury na nowych członków i ich odmienność to motyw przewodni III Kongresu Kultury Regionów, który w tym roku odbywa się pod hasłem „NOWORODAK, czyli transmisyjna płodność dziedzictwa”. W otwarciu wydarzenia wzięli udział marszałek Jacek Krupa oraz Leszek Zegzda z zarządu województwa, którzy uhonorowali osoby zasłużone dla zachowania i rozwoju kultury w regionie.

Czytaj więcej...
piątek, 20 października 2017 00:25

Fińscy goście na Warmii i Mazurach

Okazją do rozmów marszałka Gustawa M. Brzezina z Hanną K. Lehtinen ambasadorem Finlandii w Polsce było otwarcie wystawy fotograficznej ŚLADAMI MARSZAŁKA MANNERHEIMA W POLSCE.

Czytaj więcej...
piątek, 20 października 2017 00:20

Tylko brać i inwestować

Blisko 400 mln zł poprzez instrumenty zwrotne czyli np. pożyczki trafi do zachodniopomorskich przedsiębiorców w ramach JEREMIE 2, czyli inicjatywy służącej rozwijaniu regionalnej gospodarki. Mocno oczekiwaną na rynku nowością będą m.in. pożyczki na założenie własnej firmy. Do kolejnych pośredników finansowych trafiło prawie 30 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Te pieniądze już za chwilę będzie można ściągnąć z rynku by rozwijać własny biznes.

Czytaj więcej...
piątek, 20 października 2017 00:16