Warmia i Mazury na targach w Moskwie

W  Moskwie odbyła się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych MITT ,,Podróże i turystyka”. W imprezie targowej uczestniczyło ponad 1200 wystawców ze 120 państw. To jedna z pięciu najważniejszych imprez targowych na świecie. Z bogatą ofertą wizerunkowo-produktową, od dziewięciu lat w ramach wymiany partnerskiej województwo warmińsko-mazurskie jest obecne w Moskwie na stoisku obwodu kaliningradzkiego.

Czytaj więcej...
czwartek, 23 marca 2017 00:00

Jaka gospodarka wodna dobra dla województwa?

Etykiety

W Światowym Dniu Wody podczas debaty w siedzibie „Dziennika Zachodniego” marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa podkreślił konieczność rozwijania jednolitego regionalnego dużego systemu zaopatrzenia w wodę, lepszego wykorzystania wód powierzchniowych oraz zachowania wód głębinowych. Szansą na osiągnięcie tych celów może być utworzenie Metropolii Górnośląskiej.

Czytaj więcej...
czwartek, 23 marca 2017 00:00

Dziewięć Orłów dla Wołynia!

Etykiety

Ten film, mimo bardzo trudnego tematu i kontrowersyjnego przyjęcia przez świat krytyki i polityki, najpierw pokochali widzowie, a teraz docenili specjaliści z filmowej branży. „Wołyń” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego zdobył aż dziewięć statuetek Orłów 2017, przyznanych przez Polską Akademię Filmową.

Czytaj więcej...
czwartek, 23 marca 2017 00:00